Dnes je: 24.3.2017, Slunce je ve znamení Berana, podle čínského horoskopu je rok Kohouta
Horoskopy:     Dnešní  |  Zítřejší  |  Na rok 
 

Charakteristiky znamení Zvěrokruhu

Charakteristiky znamení Zvěrokruhu

Jsou věci zjevné, ale také skryté. Skryté se zrcadlí na povrchu a to, co by mělo být zjevné, je uschováno uvnitř. Nitro a okolní svět, znamení a jeho ascendent resp. descendent. Mějte na paměti, že charakteristika dle znamení podléhá stejným zákonitostem. Kvality znamení někdy bývají ukryty v nitru a vlastnosti ascendentu a descendentu jsou na očích okolnímu světu, záleží na místě, čase a na tom co převažuje. Například, narodil-li se někdo ve Štíru s ascendentem v Blíženci, může často jednat více jako Blíženec, než Štír, a tak mate své okolí. Každý člověk je složen z více elementů, proto je vhodné jedince posuzovat minimálně podle kvalit znamení, ascendentu i descendentu, jinak výsledný obraz nemusí odpovídat předloze. Do „hry"" sice vstupuje aspektů více, ale pro základní přehled to stačí.

Nejprve se podívejme na živly ovlivňující jednotlivá znamení, lépe je pak pochopíme:
OheňJe symbolem božského ducha, mužského tvůrčího principu. Je nazýván stvořitelem, udržovatelem a ničitelem.
Znamení: Skopec, Lev, Střelec
ZeměSymbol spolehlivosti, zrodu a uskutečnění. Veškeré cesty k výšinám začínají na Zemi, proto je nezbytnou součástí zvěrokruhu.
Znamení: Býk, Panna, Kozoroh
VzduchSymbolizuje myšlení, nadpozemskost. Jeho kladná síle povznáší člověka nad živočicha. Žádné ze vzdušných znamení nemá za symbol zvíře.
Znamení: Blíženec, Váha, Vodnář
VodaŽenský princip, symbolizuje tedy city. Proto ve vodních znameních vystupuje především živel citu. Duše je vždy plna, a šíří všude své vody… (Zohar)
Znamení: Rak, Štír, Ryby

 
Beran
21. 3. až 20. 4.
Býk
21. 4. až 21. 5.
Blíženci
22. 5. až 21. 6.
Rak
22. 6. až 22. 7.
Lev
23. 7. až 22. 8.
Panna
23. 8. až 22. 9.
Váhy
23. 9. až 23. 10.
Štír
24. 10. až 22. 11.
Střelec
23. 11. až 21. 12.
Kozoroh
22. 12. až 20. 1.
Vodnář
21. 1. až 20. 2.
Ryby
21. 2. až 20. 3.
Význam znamení je odvozený od postavení Slunce na obloze v daném ročním období. Vymezení po 30-ti stupňových úsecích je pouze zjednodušením. Vlivem přestupného roku se může stát, že Slunce vstoupí do některého znamení den před nebo po uváděném termínu. Pokud jste se narodili na rozmezí dvou znamení, pak nemá cenu přesně spekulovat, zda budete např. Beran nebo Býk, ale také vaše charakterové vlastnosti se budou prolínat.