Počasí podle hvězd

Počasí podle hvězd
 

Krátkodobá prognóza

27. prosince - zima 2019
Počínaje Silvestrem se začne ochlazovat a první polovina ledna bude mít vyloženě ráz zimního počasí. V tomto čase můžeme očekávat i srážky, které budou vzhledem k nižším teplotám na většině místech sněhové. 10. a 11. 1. počítejte proto raději se zdržením při cestování.
Kolem úplňku 20. ledna nás čekají mrazivé noci. V chladnějších oblastech se může držet teplota kolem nuly nebo dokonce pod nulou i ve dne.
V poslední lednové dekádě se mírně oteplí. Relativně největšího tepla si užijeme patrně poslední lednový den.
Únor v našich končinách bývá, co se týče průměrných teplot, nejstudenějším měsícem v roce. Letošek nebude výjimkou. V první polovině února přituhne a teploty pod nulou se budou na mnoha míst se držet i ve dne.
Na srážky bude únor chudý, pár sněhových vloček snad přiletí kolem 19. 2. Úplněk tento den však slibuje nejen mrazivou noc, ale i chladnější dny. Nový sníh tak může překvapivě vydržet.
Na konci února se mírně oteplí. V tomto duchu bude počasí pokračovat i počátkem března. První březnová dekáda nám slibuje srážky. Vzhledem k mírnému počasí však na většině území ze sněhu bude patrně brzy břečka. Na sněhovou nadílku (nebo místy jen déšť) se můžeme spolehnout 6. 3.
Umírněné počasí bude vládnout i v druhé polovině března. Až do poloviny dubna lze předpokládat malé, ale častější srážky s vrcholem 2. až 3. dubna.
I když je duben jednoznačně jarní měsíc, na to opravdové vydatné jaro si ještě počkáme. Druhá polovina dubna bude teplotně spíše pod normálem. Na vrcholu druhé dekády pak déšť - na horách ještě sníh - teploty o to více srazí dolů.

Nahoru