Charakteristiky znamení zvěrokruhu

Charakteristika znamení

Jsou věci zjevné, ale také skryté. Skryté se zrcadlí na povrchu a to, co by mělo být zjevné, je uschováno uvnitř. Nitro a okolní svět, znamení a jeho ascendent resp. descendent. Mějte na paměti, že charakteristika dle znamení podléhá stejným zákonitostem. Kvality znamení někdy bývají ukryty v nitru a vlastnosti ascendentu a descendentu jsou na očích okolnímu světu, záleží na místě, čase a na tom co převažuje. Například, narodil-li se někdo ve Štíru s ascendentem v Blíženci, může často jednat více jako Blíženec, než Štír, a tak mate své okolí. Každý člověk je složen z více elementů, proto je vhodné jedince posuzovat minimálně podle kvalit znamení, ascendentu i descendentu, jinak výsledný obraz nemusí odpovídat předloze. Do "hry" sice vstupuje aspektů více, ale pro základní přehled to stačí. Nejprve se podívejme na živly ovlivňující jednotlivá znamení, lépe je pak pochopíme:

Oheň

Je symbolem božského ducha, mužského tvůrčího principu. Je nazýván stvořitelem, udržovatelem a ničitelem.
Znamení: Beran, Lev, Střelec

Země

Symbol spolehlivosti, zrodu a uskutečnění. Veškeré cesty k výšinám začínají na Zemi, proto je nezbytnou součástí zvěrokruhu.
Znamení: Býk, Panna, Kozoroh

Vzduch

Symbolizuje myšlení, nadpozemskost. Jeho kladná síle povznáší člověka nad živočicha. Žádné ze vzdušných znamení nemá za symbol zvíře.
Znamení: Blíženec, Váhy, Vodnář

Voda

Ženský princip, symbolizuje tedy city. Proto ve vodních znameních vystupuje především živel citu. Duše je vždy plna, a šíří všude své vody… (Zohar)
Znamení: Rak, Štír, Ryby

Přidej si Zverokruh.cz na plochu! Přidat na plochu