Počasí podle hvězd

Počasí podle hvězd
 

Dlouhodobá prognóza

Od srpna - Horké a suché počasí bude pokračovat i po zbytek léta. Srpen bude naopak ještě mnohem slunečnější a sušší.. Teploty se zde mohou blížit těm, které jsme zaznamenali v létě 2015.
Na vrcholu první srpnové dekády skropí alespoň některá místa déšť. Další srážky budeme zoufale přivolávat až kolem 6. září. Teprve druhá půlka září nás může z hlediska dešťové bilance trošku uspokojit. I když letošní úrodě již nepomůže, mohla by příznivě ovlivnit alespoň setbu na příští rok.
Říjen bude již teplotní mírnější, ale s dost velkými výkyvy nahoru i dolů. Mrazů se však zatím obávat nemusíme.
Počátek listopadu bude nadprůměrně teplý a mohl by přinést tolik očekávanou vláhu!
Prudce se pak nakrátko ochladí na přelomu listopadu a prosince. V chladnějších oblastech můžeme v této chvíli již očekávat mrazy.
Následovat bude opět teplejší počasí s krátkodobým ochlazením těsně před Vánocemi.
Dobrá zpráva pro děti, horší pro silničáře je, že celý prosinec bude srážkově nadprůměrný, v horských oblastech můžeme očekávat zhruba od poloviny prosince závaly sněhu. Vánoce tedy budou letos konečně na sněhu, v teplejších místech však bohužel na sněhové břečce...Sněžit by mělo i na Štědrý den....
Až nad krátkodobé výkyvy bude leden 2018 nadprůměrně teplý a stále velmi bohatý na srážky.
Teploty sjedou dolů hlavně v polovině měsíce.
Konec ledna a první polovina února budou chladnější, ale jíž téměř beze srážek.
Ve druhé půlce února můžeme čekat naopak bohatou sněhovou nadílku!
Jaro jen tak brzy neočekávejte! Chladněji bude ještě v dubnu a dokonce i léto 2018 bude o poznání studenější než jiné roky!


 
 
Nahoru