Počasí podle hvězd

Počasí podle hvězd
 

Dlouhodobá prognóza

25.12.2017 - Jaké bude léto 2018?
Pokud se vám zdají úvahy na toto téma poněkud předčasné, vězte, že mnozí již dávno listuji v katalozích cestovních kanceláří a chtějí si zajistit finančně výhodný termín. V takovém případě se může docela hodit vědět,t zda vám vybraná dovolená proprší nebo jestli se na vás bude po celou dobu smát sluníčko.
Nástin počasí je platný především pro Českou republiku, proto musíte vzít v úvahu především podmínky v lokalitě, kterou jste si na dovolenou vybrali!
První informace bude o tom, že letošní léto bude spíše průměrné a rozhodně se v něm nedočkáme tak vysokých teplot jako například v loňském srpnu. Lépe se přitom jeví jeho první část, takže výhodnější bude odjet již koncem jara nebo v červenci, kdežto srpen může být oproti průměru v tomto období chladnější.
Na druhé straně můžete postupovat i podle opačného klíče. Pokud míříte do teplých krajin, můžete odjet v době, kdy u nás počasí nebude nic moc a tam si pěkně nabrat sluníčka i do zásoby.

První teplejší vlna by do našich končin mohla dorazit ve druhé půlce května. Čtyřicítky to ovšem nebudou.
Počátek června bude více oblačný s občasnými srážkami.
V polovině června můžeme očekávat také bouřky.
Koncem června nás čeká mírné ochlazení.
Počátkem července bude téměř jisté teplé počasí proložené bouřkami. Nejtepleji bude v polovině července, zatímco koncem měsíce se značně ochladí. Očekávat můžeme jak bouřky, tak srážky. S koupáním na našem území může být v tomto dosti problematické.
Během první srpnové dekády se bude pozvolna oteplovat. Teploty po zbytek měsíce by měly být příjemné, nikoli však závratně vysoké.
Ke konci první zářijové dekády očekávejme opět oblačnost se srážkami.
Kdo nestihne dovolenou o prázdninách, bude mít šanci ještě koncem září, kdy se můžeme těšit na babí léto.

Nahoru