Znamení Kozoroh - 22.12. až 20.1.

 
Označením dekan v textu je míněn nikoliv dekan kalendářního měsíce ale dekan znamení.
První dekan vždy odpovídá období od počátku, kdy znamení nastupuje až do prvních dnů dalšího měsíce.
Druhý dekan je vyměřen přibližně od 3. až 3. dne v měsíci do 11. až 13.
Třetí dekan pak trvá přibližně od 12. dne v měsíci do konce tohoto znamení, většinou tedy do 19. až 23. dne v měsíci.


Horoskop na rok 2018

Kozorohům lze pro letošní rok slibovat jen těžko něco úžasného. Naštěstí je to znamení, které umí překonávat problémy a ví, že se život neskládá jenom ze samých positiv.

Kozorozi z prvního dekanu budou procházet zatěžkávací zkouškou. V průběhu roku nakrátko nebo i opakovaně přijdou o jistou dávku životní energie, takže se u nich může ve větší míře objevit únava, vyčerpání nebo nejrůznější zdravotní potíže. Některé věci budou proto zvládat hůře a mohou jim trvat delší dobu, což je nutné přijmout.
Nemá cenu si hrát na hrdiny, těch jsou plné hřbitovy. Lépe je přizpůsobit režim momentálním silám a více dbát na zdraví a odpočinek. Aktivity jako studium, čtení, podle možností i odpolední spánek udělají tento rok naopak obohacující a rozšíří vaše duševní obzory. Dopřejte si i drobné radosti, hodně sluníčka, teplo a koupele, ať v sobě rozproudíte energii a zaženete pesimismus.
Ti kdo se narodili na samém počátku znamení - tedy do Vánoc - na tom s únavou nemusí být až tak zle, možná kromě období od srpna do října. Osud před nimi otevírá nové možnosti a i když to na počátku půjde ztuha nebo to letos ještě nevyjde, rozhodně má cenu pokusit se znovu uchopit tuto příležitost a vydat se za ní třeba i příští rok. U žen tohoto data narození lze předpokládat i posun ve vztazích a šance na nová seznámení.
Energii navíc budou mít lidé v tomto dekanu pouze kolem narozenin a v druhé půlce března a počátkem dubna. V tomto jarním období si dávejte velký pozor při sportu a zejména na cestách, riziko úrazů a nehod je pro vás vysoké.

Kozorozi narození ve druhém dekanu toho mohou ve svém životě hodně změnit. Je však nejdříve nutné zbavit se starých věcí a lidí, něco přehodnotit a pustit se novým směrem. Záleží pak převážně na věku, jak je toho kdo ještě schopen. Na někoho může tíha života značně dolehnout a ocitnout se v depresích, což platí zejména pro jedince narozené kolem 10. ledna. Jestli to sami nezvládáte, nestyďte se a raději vyhledejte odborníka!
Pokud vás někdo v životě právě opustil nebo opouští a jste pod tlakem, vězte, že ani to nemusí znamenat ještě konec světa, ale každá ztráta může být na počátku něčeho nového a budoucnost může přinést nečekaně pozitivní věci.
První půlka ledna se k těmto Kozorohům naklání velmi optimisticky, přináší pěkné přátelské a partnerské vztahy. Nejrušnější však bude měsíc duben, kdy můžete vyvinout velkou sílu a udělat dvojnásob práce. Opět však platí nabádání k opatrnosti při sportu a na silnicích, riziko nehod a úrazů bude v té době vyšší a je vždycky lépe se jim vyhnout.

Kozorozi narození ve třetím dekanu by mohli prožít poměrně klidný rok. Opakovaně pak dostanou i porci energie navíc, která je povzbudí k vyšším výkonům. Jedná se o konec dubna a první polovinu května, druhou půlku srpna a první polovinu září.
Kozorozi narození od 14. ledna dále mají však ještě nestabilní rok, kdy uvažují o změnách a vyjmenované termíny na ně mohou působit ve smyslu větší roztěkanosti, neopatrnosti a zkratových rozhodnutí. Ať už se jedná o zaměstnání nebo váš útěk od stávajícího partnera, důležité věci odročte na jiné měsíce, kdy budete objektivnější. Také při sportu a na silnicích raději zvolněte, mít pedál sešlápnutý až dolů se nemusí vyplatit. Jedinci, kteří trpí kardiovaskulárními chorobami, by měli v tato období zůstat více v klidu a hlídat si svůj krevní tlak.
Pro všechny Kozorohy bude relativně příjemným měsícem leden. Z hlediska celkové pohody a energie se mohou také spolehnout na konec dubna a větší část května stejně jako na září.

 
Charakteristika znamení Kozoroh

Další znamení zvěrokruhu

 
Tato astrologická předpověď je založena na postavení Slunce ve znameních. Pokud se zde vyskytují pouze některá data narození, neznamená to automaticky, že by se v životech ostatních nic nedělo. Mnoho lidí narozených ve stejném nebo sousedním znamení má na stejném stupni zvěrokruhu jiné planety a potkají je tak velmi podobné události, jenom v jiných oblastech. Pokud chcete vědět, co se vám přesně může v následujícím roce přihodit, zeptejte se svého astrologa.
Nahoru