Horoskop na rok 2024: Štír

Jednou deštík, jindy sluníčko, tak bude vypadat i následující rok u tohoto znamení. Obecně u nich také platí, že první polovina roku bude o něco náročnější, podobně jako tomu bylo ve druhé půlce roku 2023, zatímco v té druhé se jim trošku uleví.


 

Štíři narození na samém počátku znamení prochází procesem redukce. Není to nic, co by se stalo ze dne na den, i když některá rozhodnutí mohou padnout jak z čistého nebe, avšak pozadí k nim se připravuje dlouhodobě. Někdo cítí, že už mu na některé věci síly nestačí a pokud má rozum, přizpůsobí tomu svůj životní styl a nároky. Dlouhodobě nefungující vztahy se tak mohou rozpadnout i za cenu určité ztráty. Až se vám zahojí jizva v srdci nebo zacelí díra v peněžence, pak teprve oceníte, že to přišlo v nejvyšší čas!

Od středního věku může také narůstat počet nejrůznějších zdravotních potíží, které Štíry tohoto data potrápí. Dokud žijeme tady na zemi a máme fyzické tělo, opravdu nestačí věnovat se jen duchovnímu životu a krmit mozek moudry z internetu. O zdraví a fyzickou kondici je nutné si pořádně postarat!

Ženy tohoto data narození se budou více věnovat rodině a jejím potřebám, zejména přípravě jídla a doplňování zásob. Mnohé z nich zatouží rozšířit rodinu novými potomky. Toto rozhodnutí by však mělo být raději probráno se zkušeným astrologem, které by posoudil, jestli jsou podmínky podle celého horoskopu nyní opravdu vhodné nebo zda by nebylo moudřejší plány o rok či dva odložit.

Kdo má narozeniny mezi 3. a 11. listopadem, bude v letošním roce svůj život stabilizovat. Předchozích několik let se mu leccos obrátilo naruby. Teď je načase opravit zdivo a udusat hlínu kolem základů, vrátit do svého života pravidelný řád. Pak bude zase všechno šlapat jako hodinky, alespoň na nějakou dobu.

Štíři narození mezi 11. a 19.listopadem se ocitají v nestabilním životním bodě. Je to podobné, jako když malé dítě postaví hrad z kostek. Vypadá sice dobře, je téměř dokonalý, ale po nějaké době je dítě nespokojeno a hrad samo zboří, aby mohlo vzápětí postavit nový. Touhu změnit nějakým způsobem život, dělat věci jinak a případně i opustit lidi, kteří jsou kolem nás, pocítí téměř každý alespoň jednou v životě. Někdo zůstane jen u uvažování, jiný dokáže kostky smést ze stolu velmi rychle a uteče za jinými hračkami, aniž si všimne, že tím zranil ty, na kterých mu dříve opravdu záleželo. Velké životní změny si proto nejdříve promyslete, slepit střepy se už nemusí podařit ani tím nejlepším lepidlem.

Štíři narození ke konci znamení prožívají idylku. Nacházejí se v období, kdy se jim plní sny a přání. Není to však vlivem kouzelného proutku ale proto, že dělají to, co je v této době reálné, žádané a pro co existuje otevřená cesta. Větší empatie a otevřenost k druhým jim pomůže vylepšit mezilidské vztahy, ať už mezi rodiči a dětmi, v partnerství nebo v zaměstnání.
Kdo se věnuje hudbě, může počítat s větší inspirací, možná i se zlepšením hudebního sluchu. Především ho však tóny hudby nebo zpěvu vyladí a hluboce naplní jeho nitro. Také pobyt v přírodě a u vody bude pro tyto lidi povznášející a ještě víc si uvědomí, jak pevně jsme její součástí a jak jsou s ní hluboce srostlé i kořeny naší existence.


 

Nový rok a první dva měsíce roku budou spíše pasivní. Ledy se mírně pohnou v březnu a dubnu, ale ani tady nečekejte velký rozjezd. Květen pak vyloženě jakoukoliv akci blokuje. Od června po zbytek roku půjde všechno již daleko snáz.

Pokud trpíte na virózy, pak únor a březen budou vyžadovat větší opatrnost. Také při zimních radovánkách zbytečně neriskujte. V listopadu a prosinci budou virózami ohroženi pouze Štíři narození v říjnu.

Nejvíce energie bude mít toto znamení letos až v září a říjnu. Dovolená o prázdninách by tak měla být spíše odpočinková.

Nové vztahy se budou tvořit převážně až v zimních měsících, ale jak už to bývá, málokteré z nich mají šanci na delší trvání.

Pokud potřebujete v tomto roce něco vyřídit na úřadech, vsaďte na přelom února a března, druhou polovinu června nebo ještě lépe na druhou půlku října.

Přidej si Zverokruh.cz na plochu! Přidat na plochu