Horoskop na rok 2024: Beran

Co je pro jednoho dobrá zpráva, může být pro druhého špatná. Tohle přesně charakterizuje letos Berany, i když odlišného data.

 

Ti, kteří se narodili na samém počátku nebo naopak na konci znamení, jsou totiž v očekávání nebo dokonce v procesu velkých životních změn. Změny obvykle vítají mladší ročníky, kdežto ty starší se jich obávají. Kromě tohoto kritéria však bude platit, že Berani z počátku znamení projdou tímto procesem téměř nepozorovaně a s úsměvem na rtech. Planetka Pluto, která už druhým rokem nakukuje do znamení Vodnáře, zlepší jejich fyzickou kondici, ale zvedne jim i sebevědomí. Kdo si věří a cítí se dobře, může prakticky cokoliv. Pořídit si nový byt nebo dům, přestože bude zatížen hypotékou, odhodlat se k osamostatnění od rodičů nebo naopak k rozchodu ze vztahu, který již není dobrý a současně spojit svůj život s novým perspektivním protějškem. Mladí lidé tohoto narození budou často zakládat rodiny. V dalších dvou letech se však jejich životní rytmus zklidní, proto nemá cenu otálet, ale naopak si se svými plány pospíšit.

Berani narození na samém konci znamení však prochází naopak destruktivním procesem změn, ve kterém je nutno svůj život přehodnotit. Zredukovat to, co už nepotřebují, ať už se to týká povinností nebo materiální zátěže, které jim zbytečně ubírají síly i čas. Ti staršího data mohou uvažovat i o odchodu do důchodu nebo na méně náročné místo. Péče o zdraví a preventivní prohlídky nebudou v jejich případě ztrátou času, ale mohou někdy doslova zachránit život.

Pro oba zmíněné typy platí, že intenzivněji budou v tomto procesu od jara do podzimu, zatímco zimní měsíce jim přinesou více času k oddechnutí.

Berani narození kolem 13. dubna se během letošního roku stanou o něco citlivější a zranitelnější, než byli kdykoliv předtím. Dříve kolem nich možná létaly oštěpy, aniž by narušily jejich „hroší“ kůži. Teď zjistí, že některé věci mohou bolet, až už fyzicky nebo psychicky. Možná je to i posune k tomu, aby si více všímali i ran a bolestí lidí kolem sebe, což může časem přispět k vylepšení jejich vztahů. Pokud se však opravdu někde zraní, ať už to bude na nohou, na rukou nebo na hlavě, je vhodné tyto šrámy opravdu pečlivě ošetřovat.

Berani narození kolem 15. dubna si budou více všímat nespravedlností kolem sebe a budou mít potřebu je řešit a zastávat se slabších. Tím si však mohou sami nadělat nepříjemnosti a dostat se do konfliktů, které zjitří jejich pocity.

 

Leden začne pro všechny Berany o něco náročněji než jiné roky. Pasivní období se protáhne až do půlky února. Ani fyzická kondice v tomto čase nebude nejlepší a tak bude praktičtější se zimními radovánkami počkat až od poloviny února. Kdo bývá občas nachlazený, měl by nejvíce v lednu posílit své tělo bylinkami nebo vitamíny.

Nemastně neslaně se ovšem čas povleče u Beranů letos až do prvních jarních dnů, kdy konečně naberou nějakou šťávu. Avšak již od druhé březnové dekády budou mít dobré podmínky pro vyřizování nejrůznějších záležitostí, které se mohou překvapivě protáhnout až do poloviny května. V jednom kalupu od prvního jarního dne pojedou až do počátku června bez jediné zastávky a ve druhé půlce roku to bude alespoň pro některé ještě o něco hektičtější. Mírná porce energie navíc přistane na účtu Beranům narozeným kolem 10.dubna během září a října, zatímco Berani narození kolem 25.března budou mít nejaktivnější měsíce listopad - prosinec. V tomto čase mají také šanci zabodovat ve sportu a soutěžích.

Ženy ve znamení Berana budou nejkrásnější během letošního dubna, kdy si mohou i trošku zaflirtovat. Muži Berani budou jiskřit a lovit v květnu a počátkem června.

Dobré období na dovolenou mají Berani tradičně koncem července a v srpnu, cestování si letos užijí i na počátku září.

Zato první dva měsíce školního roku je letos příliš nepotěší, čekají je tam i různá úskalí a drobné neúspěchy. Konec roku všechno vynahradí, v listopadu a zejména v prosinci budou ve velmi dobré kondici!

Přidej si Zverokruh.cz na plochu! Přidat na plochu