Znamení Kozoroh - 22.12. až 20.1.

 
Tato obecná astrologická předpověď je koncipována ke slunečnímu znamení, tzn. k pozici Slunce pro určité datum narození. V každém horoskopu se však skrývá i mnoho dalších vlivů, které jsou pro každého člověka jedinečné a mohou s jeho životem pořádně zamotat. Podrobnější a přesnější předpověď vám může sestavit pouze astrolog na základě konkrétního data, roku i času narození.


Horoskop na rok 2019

Také u Kozorohů se nůžky rozvírají podobně jako u Štírů, jen to bude přesně naopak. Kozorohům z počátku znamení konečně zasvítí na lepší časy a jako mávnutím kouzelného proutku se všechno změní k lepšímu, zatímco ti ostatní musí být zatím trpěliví, trpěliví, trpěliví. Aby však tento rok zvládli a měli se na co těšit, slíbíme jim již v této chvíli, že za rok nebo za dva bude líp.
Nový rok nezačne nejlépe. Až do půlky února putuje Mars znamením Berana ten se s Kozorohy nemazlí. Vzhledem k zimnímu období by měli také dávat větší pozor na prostydnutí. Kdo holduje zimním sportům, měl by být tentokrát obezřetnější, zvláště pokud se narodil první lednovou dekádu. Nejbezpečnější ovšem bude strávit pobyt na horách procházkami nebo rovnou u baru. U Kozorohů totiž rozhodně nehrozí, že by spadli z barové židličky.
Mezi náročnější období bude patřit i druhá polovina května, celý červen, říjen a první polovina listopadu. To ovšem platí pro všechny Kozorohy, některým přidáme ještě pár měsíců navíc.
Více energie dostanou naopak ve druhé půlce února a březnu, koncem srpna a po celé září. Konec listopadu a celý prosinec se ponesou v mírnějším duchu.

Kozorozi narození v prosinci, především do 28. 12., prožijí letos konečně velký životní obrat. Po náročném loňském roku to může znít jako pohádka, ale otevřou se před nimi brány i poklady, které se dosud ukrývaly před nimi někde hluboko pod zemí. Mohou využít příležitosti k novému zaměstnání, získají nové přátele i koníčky. Dařit se jim bude i po finanční stránce. Ženy budou mít příležitost potkat nového perspektivního partnera. A co nestihnou letos, mohou dohnat ještě příštím rokem.
Kozorohy narozené mezi 4. a 11. lednem čeká pasivní a možná i dosti náročný rok. Sil i energie bude po některé měsíce pomálu, a tak se vyplatí více odpočívat a některé úkoly přenést na své okolí. Zvláště starší a nemocní lidé by toto doporučení měli brát vážně, vždyť život není o tom, stihnout všechnu práci a pak padnout jako štvaná zvěř! Pro ty, kdo se narodili kolem 4.1, platí doporučení nejvíce na leden, červenec až říjen. Pro datum narození kolem 11.1. bude obdobím útlumu celé jaro, krátce pak ještě listopad a počátek prosince. Ostatní jsou někde mezi tím...

Důležité životní období prožívají i Kozorozi narození kolem 12. ledna. Přehodnocují dosavadní život a dělají generální revizi. Pokud něco nefunguje, je nutné se toho zbavit. Mohou tak změnit nejen zaměstnání, ale i povolání, přestěhovat se, vyměnit partnera nebo i překopat život totálně od podlahy.
V této životní etapě mohou o hodně přijít, ale také hodně získat. Přesně podle přísloví: „Co tě nezabije, to tě posílí“, může být pro mnohé z nich náročné všechny tyto věci ustát. Vždyť mluvíme o znamení, které má nejvíce ze všech rádo jistotu a drží si nejen svoje zázemí, ale i lidi kolem sebe.
Někteří z nich budou konfrontováni i s tématy, jako je strach, nátlak, zejména ze strany mocenských struktur, dominantních členů rodiny nebo lékařů. V rodině, u známých ale i v jejich životě se může objevit nemoc. Ztrátu lidí ve svém okolí budou prožívat intenzivněji než jiné roky.
Avšak, kdo to všechno zvládne - a nepochybuji o tom, že většina vytrvalých Kozorohů ano, začne v jeho životě nová etapa života, ve které snad již bude silnější, než byl dříve.

Čas na lásku, krásná setkání a kulturní zážitky přijde pro Kozorohy od 4. února do konce měsíce a pak od konce listopadu až do Vánoc. Pro jednání i cestování bude nejlepší čas ve druhé květnové dekádě a v první polovině září.

 
Charakteristika znamení Kozoroh

Další znamení zvěrokruhu

 
Tato astrologická předpověď je založena na postavení Slunce ve znameních. Pokud se zde vyskytují pouze některá data narození, neznamená to automaticky, že by se v životech ostatních nic nedělo. Mnoho lidí narozených ve stejném nebo sousedním znamení má na stejném stupni zvěrokruhu jiné planety a potkají je tak velmi podobné události, jenom v jiných oblastech. Pokud chcete vědět, co se vám přesně může v následujícím roce přihodit, zeptejte se svého astrologa.
Nahoru